Akcja krwiodawstwa

W dniu 5 października 2021 uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu wzięli udział w akcji krwiodawstwa.

Nasi uczniowie jak zawsze z wielkim zaangażowaniem przystąpili do akcji, chcąc podzielić się z potrzebującymi tym jakże drogocennym lekiem. Celem tej akcji jest uwrażliwienie młodzieży na potrzeby drugiego człowieka, propagowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 uczestniczy od czterech lat w akcjach honorowego krwiodawstwa, które cieszą dużym zainteresowaniem naszych uczniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w poniedziałkowej akcji i informujemy, że następna zbiórka krwi odbędzie się 14 grudnia 2021. Serdecznie zapraszamy!!!