Międzyklasowy konkurs na plakat

Ogłaszamy międzyklasowy konkurs na plakat

„Stop wulgaryzmom – dbałość o czystość mowy polskiej”

Klątwy, groźby, złorzeczenia, przekleństwa – ten przewrotny monolog bez sprecyzowanego odbiorcy dociera do nas nie tylko z mrocznych zakamarków ulic, odbija się szerokim echem w całej przestrzeni publicznej. Przekleństwa mogą być wyrazem frustracji, gniewu, złości. Bywają także wytrychem, swoistym znakiem przestankowym. Z wulgaryzmami, chcąc nie chcąc, mamy do czynienia na co dzień, czasem tylko jako bierni odbiorcy, innym razem jako zapamiętali użytkownicy. Spróbujmy jednak powściągnąć nasz język i ograniczyć agresywne wypowiedzi wypełnione niecenzuralnymi słowami.

Całoroczna akcja „Stop wulgaryzmom – dbałość o czystość mowy polskiej”  organizowana przez Młodzież PZS nr 1 pod kierunkiem pedagogów szkolnych Pani Aleksandry Marzec i Agnieszki Wyrobek oraz opiekunki Samorządu Uczniowskiego Pani Anny Harazin  ma na celu promocję naszego języka ojczystego wolnego od wulgaryzmów. Będzie ona obfitować w różne przedsięwzięcia.