Uroczyste podsumowanie konkursu „Fundusze Norweskiei EOG-o tym się wie”

W ramach rozstrzygniętego konkursu plastyczno-cyfrowego „Fundusze Norweskie i EOG – o tym się wie!”, uczniowie Powiatowego Zespołu szkół nr 1 w Pszczynie odebrali główną nagrodę w postaci Mobilnej Pracowni Komputerowej. Na nagrodę składało się z 16 komputerów przenośnych typu laptop Acer TMP214-53 14″ FHD  
Każdy komputer posiadał zainstalowany systemem operacyjny Windows 10 oraz zainstalowane oprogramowanie do zarządzania pracownią edukacyjną i szkoleniami w narzędziach Acer Classroom Manager.  
Zestawy komputerowe wyposażono w szafki do bezpiecznego przechowywania i przewożenia ww. laptopów.  Dodatkowo w skład nagrody otrzymano infrastrukturę umożliwiającą sprawne użytkowanie, ładowanie i eksploatację zestawów komputerowych. 
Państwowy Instytut Badawczy NASK, zawarł z firmą Computex Sp. z o.o. Sp. K. umowę na realizację dostaw, instalację i konfigurację mobilnych pracowni komputerowych. Pracownia została dostarczona pod koniec sierpnia.  
Od początku roku szkolnego uczniowie grafiki wykorzystują pracownię mobilną do modelowania i drukowania 3D. 
Na uroczystym wręczeniu nagród zagościł na zajęciach wicestarosta  Damian Cieszewski, aby osobiście pogratulować uczestnikom konkursu. Laureaci otrzymali dyplomy wraz z gratulacjami i upominkami od Starostwa Pszczyny oraz nagrody dodatkowe ufundowane przez organizatora konkursu. W skład każdego zestawu wchodził: pendrive, powerbank oraz myszka. 

Laureaci konkursu: Renata Błaut, Weronika Sakrajecka, Martyna Wilk, Zofia Wojciech, Bartosz Wesołek, Tobiasz Grzywa, Sebastian Gwóźdź. 
Koordynator grupy konkursowej: Teresa Wilczek. 
zdjęcia: źródło Powiat

Skip to content