I Powiatowa Olimpiada I Pomocy

W piątek 22 września 2021r. odbyła się I Powiatowa Olimpiada I Pomocy. Powiatowy Zespół Szkół nr 1 reprezentowały dwie trzyosobowe drużyny uczniów klasy 2 AT technikum.

Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy rozwiązując test, a następnie zmierzyć się z drużynami innych szkół w zadaniach praktycznych, takich jak: „Topielica z Sekwany”, „Uuuu….impreza”, „Potrzebne posiłki”, „Krwawa Mary” i „Cisnę klatę”.

Rywalizacja była bardzo ostra i na bardzo wysokim poziomie. Nasi uczniowie zajęli III miejsce oraz zdobyli nagrodę specjalną w kategorii „Cisnę klatę”. Obie drużyny naszej szkoły wywalczyły profesjonalną apteczkę do udzielania I pomocy oraz metronom do poprawnego wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej.

Olimpiada była nie tylko sprawdzianem wiedzy i umiejętności uczniów, ale także okazją do świetnej zabawy i nauki. Dziękujemy Dominikowi, Filipowi, Adrianowi, Kacprowi, Filipowi i Jakubowi za udział w olimpiadzie i już dziś zaczynamy przygotowania do przyszłorocznego współzawodnictwa w zakresie udzielania I pomocy przedmedycznej, której znajomość, jak wiadomo, jest niezbędna w życiu każdego z nas. Uczniów do zmagań konkursowych przygotowała Pani Agnieszka Klimczok.

Skip to content