Wycieczka klasy 4CT

W dniach 8 – 9 listopada  2021 r. uczniowie klasy 4 CT pod opieką p. Artura Wojciecha i wychowawcy udali się na dwudniową wycieczkę turystyczno – krajoznawczą do Kościeliska, Zakopanego i Chochołowa .

Wspólna wędrówka rozpoczęła się w Kirach. Prowadziła przez Dolinę Kościeliską, Schronisko PTTK na Hali Ornak, Wąwóz Kraków, Jaskinię „Smocza Jama” by wrócić do Kir. Spacer szlakami górskimi sprzyjał poznawaniu walorów turystycznych Tatr Zachodnich, Całość wędrówki prowadzona była przez przewodnika tatrzańskiego Pana Michała, który przekazał młodzieży cenne informacje krajoznawcze. Następnie grupa udała się do Zakopanego, gdzie zwiedziła Kościół Matki Bożej Częstochowskiej i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Pan  Artur Wojciech przekazał informacje na temat kościoła oraz historię ważnych dla rozwoju Zakopanego osób pochowanych na cmentarzu. Był również czas na przejście przez słynny zakopiański deptak – Krupówki.

Drugiego dnia grupa udała się na Chochołowskie Termy. Czterogodzinny relaks na basenach termalnych przyniósł młodzieży duże odprężenie.

W  trakcie wyjazdu Pan Artur Wojciech przedstawił podstawowe informacje o terenie, przez który przejeżdżano, zarówno w aspekcie historycznym, jak i turystyczno-krajoznawczym.

Zadowolona grupa wczesnym wieczorem, bezpiecznie wróciła do Pszczyny.

Skip to content