Nowa poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży w Pszczynie

Od 1 grudnia Przychodnia SZOZ „Hipokrates” przy ul. Zdrojowej 65 prowadzić będzie Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej Dla Dzieci i Młodzieży z powiatu pszczyńskiego.

Kadra ośrodka to doświadczeni w pracy z dziećmi i młodzieżą – psycholodzy, psychoterapeuci oraz terapeuci środowiskowi. Poradnia znajdować będzie się w budynku S.P.U.H ODNOWA przy ul. Zdrojowej 65 w Pszczynie. Pomoc będzie bezpłatna i udzielana w ramach kontraktu z NFZ.

Ośrodek posiadał będzie I poziom referencyjny w ramach nowego systemu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Placówka będzie świadczyć usługi wsparcia psychologicznego i psychoterapeutycznego skierowane do dzieci, młodzieży i ich rodziców. Podopiecznymi poradni będą osoby doświadczające kryzysu psychologicznego, zaburzeń psychicznych oraz innych problemów związanych z nieprawidłowym rozwojem (w tym również dzieci z zaburzeniami neurorozwojowymi) Specjaliści podejmą się kompleksowej diagnozy psycho-pedagogicznej problemu, a następnie zaplanują i przeprowadzą proces wsparcia psychoterapeutycznego. Wsparcie to będzie mogło się odbywać również w najbliższym środowisku pacjentów (w tym domowym i szkolnym).

Już od dnia 17 listopada prowadzone są zapisy osób chętnych do uzyskania pomocy.

Telefon do poradni czynny jest od wtorku do czwartku w godzinach od 7.30 do 18.00, w poniedziałek i piątek od 7.30 do 15.00.

Numery telefonów: 781 901 010, 32 210 38 80, 32 210 30 31.

Od jesieni nie działa już natomiast poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży w Pszczynie przy ul. Paderewskiego 3, która była prowadzona od kwietnia przez Fundację Błękitny Krzyż. Ze świadczeń specjalistów współpracujących z Fundacją (na NFZ) można skorzystać natomiast w poradniach Czechowicach-Dziedzicach i Żywcu.

Skip to content