„Samochodówka” w finałach krajowych i wojewódzkich!

Ostatnie miesiące obfitowały w  finały konkursów dla młodych mechaników. Młodzież Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, kształcąca się w zawodzie technik pojazdów samochodowych po przejściu wcześniejszych eliminacji, zakwalifikowała się do finałów krajowych i wojewódzkich konkurów.

Pierwszy z konkursów: „X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników” odbył się w Poznaniu na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W wyniku  zaciętej rywalizacji podczas eliminacji, spośród 1800 dwuosobowych załóg z całej Polski, do ścisłego finału zakwalifikowali się w kategorii Młody Mechanik uczniowie klasy czwartej technikum – Michał Dziurosz i Sebastian Sznepka oraz w kategorii Elektromobilni – uczniowie klasy trzeciej technikum: Hubert Klimonda i Filip Piórko.

Drugi z konkursów, Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników,  odbył się w Akademii Wyższej Szkoły Biznesu  w Dąbrowie Górniczej.  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej technikum: Klaudiusz Warzecha i Jakub Kokot. Drużyny z 20 szkół w województwie śląskim rywalizowały w zestawie konkurencji, których celem było sprawdzenie umiejętności radzenia sobie w wirtualnym warsztacie samochodowym. Konkurs jest częścią projektu wdrożenia wirtualnego kształcenia mechaników w szkołach województwa  śląskiego, który prowadzą wspólnie Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna i sieć ProfiAuto Serwis w Chorzowie.

Udział w finale nie byłby możliwy gdyby nie zaangażowanie nauczycieli i firm Almot która pomogła przygotować uczniów oraz sponsorów wyjazdu: Auto Serwis  Ścierski oraz Ecopless. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie  uczniów do konkursu za wsparcie i poświęcony czas, a uczniom gratulujemy wiedzy i życzymy dalszych sukcesów. 

Skip to content