WOŚP 2022

30 stycznia 2022r. po raz 30. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznego finału brzmiało: „Przejrzyj na oczy”. Tym razem Orkiestra zbierała środki pieniężne na zakup sprzętu dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.  Powiatowy Sztab WOŚP swoją siedzibę miał w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie. Tegorocznymi wolontariuszami byli uczniowie uczęszczający przede wszystkim do szkół podstawowych i ponadpodstawowych zlokalizowanych na terenie powiatu pszczyńskiego.

Wzorem lat poprzednich do zbiórki włączyli się pszczyńscy przedsiębiorcy i instytucje. Od 15 grudnia 2021r. puszki stacjonarne zlokalizowane były w 55 punktach na terenie powiatu pszczyńskiego. Dziękujemy za zaangażowanie i liczymy, że w przyszłym roku również zagramy razem z jeszcze większą ilością pszczyńskich firm.

Honorowy Patronat nad naszym sztabem objął Starosta Pszczyński Pani Barbara Bandoła, a współorganizatorem działań podejmowanych w sztabie był Powiat Pszczyński. Kwestujący wolontariusze oraz firmy, dzięki uprzejmości ludzi dobrego serca, zebrali do swych puszek, łącznie z eSkarbonką, rekordową w naszym sztabie, sumę 77962.89 zł oraz walutę obcą. Ciągle trwają licytacje serwisie allegro.pl, więc ostateczną kwotę poznamy w terminie późniejszym ? po otrzymaniu oficjalnego rozliczenia z banku.  W tym dniu nie są najważniejsze statystyki. Liczą się chęci i udział w akcji. Dlatego też, ogromne podziękowania należą się wszystkim 157 kwestującym Wolontariuszom za chęć aktywnego udziału w zbiórce.

Po rozliczeniu puszki w sztabie każdy z Wolontariuszy otrzymał pyszną bułkę, soczek oraz słodki batonik, a Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przygotowała dla każdego Kwestującego drobny upominek (w tym roku były to smycz, maseczka oraz worek). Niestety ze względu na SARS-CoV-2 nie było tradycyjnej możliwości wypicia kawy, czy herbaty oraz zjedzenia posiłku w sztabie. Natomiast kilkunastu restauratorów z terenu powiatu zgodziło się, aby wolontariusze mogli u nich całkowicie za darmo wypić ciepłą herbatę i kawę a nawet w niektórych lokalach zjeść pyszny posiłek. Również ta inicjatywa pokazała, że dobrych ludzi jest mnóstwo a wolontariusze z największą przyjemnością skorzystali z otrzymanych talonów. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc najmłodszym!!!

W tym miejscu chciałbym również bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym osobom, dzięki którym praca w Sztabie przebiegała bardzo sprawnie oraz była ogromną przyjemnością, a są to: Nauczyciele oraz Pracownicy Administracyjni Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, Nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, Członkowie Klubu Sportowo-Turystycznego „DIABLAK”.

Szczególne podziękowania należą się dzieciom, które pomagały w sztabie w dniu finału a ta praca przysporzyła im mnóstwo radości.

Nie bez znaczenie była również ogromna praca Dawida i Maksa- uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, kształcących się w zawodzie technik programista. Dzięki nim 15-letni już system informatyczny został przekształcony w aplikację online, co jeszcze bardziej skróciło czas potrzebny na rozliczenie wolontariusza i bardzo usprawniło pracę sztabu. Bardzo, bardzo dziękujemy i liczymy, że w kolejnym roku rozbudujemy również stworzoną przez nich stronę wosp.pszczyna.edu.pl

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Przejrzyj na oczy” odbył się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Wszyscy dbali o swoje i innych bezpieczeństwo. Dziękujemy również Pszczyńskiej Komendzie Policji za zwiększenie liczby patroli i zapewnienie wolontariuszom bezpieczeństwa.

Wszystkim wolontariuszom, firmom, instytucjom oraz osobom pracującym w sztabie, jeszcze raz składam serdeczne podziękowania i liczę, że w 2023 roku znów spotkamy się w Sztabie Powiatowym.

Szef Powiatowego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

działającego przy Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie

Artur Wojciech 

Skip to content