Rejestracja uczestników Young Car Mechanic – już uruchomiona

Na stronie internetowej konkursu Young Car Mechanic 2022  https://www.youngcarmechanic.pl/  uruchomiona została rejestracja uczniów – uczestników.

Będzie czynna do 10 marca 2022 r.

W tym roku uczestnicy zgłaszają się sami za pośrednictwem formularza rejestracyjnego znajdującego się pod linkiem: https://registration.youngcarmechanic.pl/ wybierając zakładkę REJESTRACJA UCZESTNIKA. Na wskazany w formularzu zgłoszeniowym adres e-mail system wyśle bezpośrednio do ucznia-uczestnika ‘nazwę użytkownika’ i ‘hasło’ dostępu do testu on-line.

Ważne, by uczestnicy zachowali te informacje – będą potrzebne do logowania przed wykonaniem testu 1. i 2. Etapu oraz by bardzo starannie wpisywali adres e-mail. Błąd w adresie e-mail oznacza brak dostępu do testu on-line.

Pierwszy etap konkursu będzie polegał na rozwiązaniu przez uczestników testu jednokrotnego wyboru, sprawdzającego wiedzę teoretyczną z zakresu mechaniki pojazdów. W każdym ze 100 pytań będą trzy odpowiedzi do wyboru, z których wyłącznie jedna odpowiedź będzie poprawna. Czas na rozwiązanie testu będzie ograniczony do 100 minut. Jak wygląda test? Proszę sprawdzić: https://registration.youngcarmechanic.pl/pages/demo .

W każdej szkole, Nauczyciel-koordynator za pośrednictwem https://dashboard.youngcarmechanic.org/ może na bieżąco śledzić i weryfikować uczniów, którzy się zarejestrowali.

Po uruchomieniu testu Nauczyciel-koordynator w każdej szkole będzie mógł sprawdzać wyniki uczniów swojej placówki.

Informacja o kodach dostępu do panelu administracyjnego https://dashboard.youngcarmechanic.org/ została wysłana do Nauczycieli-koordynatorów YCM2021. W przypadku braku dostępu w Państwa szkole – proszę o kontakt.

Do drugiego etapu zakwalifikowani zostają Uczestnicy, który uzyskają minimum 60 % pozytywnych odpowiedzi w pierwszym etapie.

Harmonogram YCM2022 w Polsce przedstawia się następująco:

1. etap, test on-line dostępny dla uczniów po wcześniejszej rejestracji 10-25 marca 2022r.;

2. etap, test on-line dostępny dla uczestników I etapu, którzy uzyskali min.60% punktów w wyznaczonym czasie, tylko jednego dnia tj. 31 marca 2022R. (czwartek), w godzinach 14.00-16.00;

3. etap, finał krajowy, zadania praktyczne, dla 10. uczestników z 10. różnych szkół, którzy uzyskali najlepsze wyniki w II etapie, 21-22 maja 2022r. (sobota i niedziela) w Warszawie;

4. etap, finał międzynarodowy, zadania praktyczne, dla jednego najlepszego zawodnika z każdego kraju uczestniczącego w konkursie, 24-26 czerwca 2022r. (piątek-niedziela), Węgry.Zakres tematyczny poruszany w każdej turze konkursu oraz wielkim finale to:

• silnik

• układy zasilania

• układ napędowy

• zawieszenie i geometria pojazdu

• układ hamulcowy

• układ kierowniczy

• układy pomocnicze

• układy aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa

• diagnostyka pojazdów samochodowych

• ogumienie i TPMS

Adres e-mail do komunikacji w sprawie konkursu: youngcarmechanic@intercars.eu .

Skip to content