Dzień otwarty już za nami!

Dni otwarte w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Pszczynie organizowane są corocznie. Jest to czas, kiedy uczniowie klas ósmych i ich rodzice mogą zapoznać się z ofertą naszej szkoły. Jest to również możliwość poznania placówki i okazja do rozmów i wzięcia udziału w aktywnościach przygotowanych przez szkołę. 

Tegoroczne dni otwarte odbyły się 14 i 15 marca. W tym czasie Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie przeżył prawdziwe oblężenie uczniów klas ósmych szkoły podstawowej. Ponad 500 uczniów szkół powiatu pszczyńskiego odwiedziło naszą szkołę indywidualnie, pod opieką nauczycieli bądź rodziców. Każda grupa rozpoczynała swoją przygodę od przekroczenia progu auli szkolnej, gdzie spotkała się z Dyrektorem Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie – Panią Teresą Wojtanowicz. Podczas tego spotkania uczniowie klas ósmych zapoznali się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, która stwarza młodym ludziom okazję do kształcenia się w technikum, branżowej szkole I i II stopnia. Pani Dyrektor przedstawiła młodzieży nie tylko same zawody, ale również perspektywy zatrudnienia po ukończeniu szkoły. Uczniowie zdobyli informacje na temat kierunków kształcenia oferowanych przez PZS nr 1. 

 Pani Dyrektor zwróciła szczególną uwagę na wprowadzane w poszczególnych zawodach dodatkowe umiejętności, które zwiększają atrakcyjność naszych absolwentów na rynku pracy (technik pojazdów samochodowych z uprawnieniami SEP oraz elementami autodetailingu, technik spawalnictwa z uprawnieniami SEP, technik usług fryzjerskich z elementami kosmetyki w wizualizacji, technik mechanik z programowaniem obrabiarek CNC i elementami kontroli jakości, technik chłodnictwa i klimatyzacji z uprawnieniami SEP oraz elementami fotowoltaiki, technik grafiki i poligrafii cyfrowej z projektowaniem 3D, technik robót wykończeniowych w budownictwie z elementami aranżacji wnętrz, mechanik pojazdów samochodowych z uprawnieniami SEP, ślusarz z uprawnieniami spawacza, fryzjer wraz ze stylizacją paznokci i profesjonalnym makijażem, sprzedawca z elementami projektowania wystaw i aranżacji wystroju sklepu, operator obrabiarek skrawających z elementami CNC, magazynier logistyk z uprawnieniami operatora wózka widłowego, elektryk z uprawnieniami SEP).  Znaczna większość zawodów objęta jest patronatem prestiżowych firm, działających na rynku i cieszących się ogromnym doświadczeniem oraz dorobkiem zawodowym. 

Po zapoznaniu się z ofertą kształcenia, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia pracowni poligrafii, językowej oraz fryzjerstwa. Kolejnym punktem programu była wizyta na Warsztatach Szkolnych, na których naszych młodszych gości powitał zespół muzyczny UNCUT STARS, składający się z uczniów PZS nr 1. Na zainteresowanych czekał również escape room z kodami QR oraz prezentacja pracowni motocyklowej, chłodnictwa, pojazdów samochodowych, spawalnia, pracownia obróbki ręcznej oraz park maszynowy. 

Mamy nadzieję, że bogata oferta naszej szkoły zachęci młodych ludzi i pomoże im w wyborze zawodu. Zapraszamy w mury naszej szkoły oraz do odwiedzenia strony internetowej pzs1.pszczyna.edu.pl  

Skip to content