Mistrzowie kierownicy w PZS nr 1


W niedzielę 10.04.2022 roku w godzinach 10.30 do 15.00 na terenie Toru Fiata w Bieruniu odbyła się druga część szkolenia przeznaczonego dla młodych kierowców zatytułowanego „Młody kierowco, zostań mistrzem kierownicy!” zorganizowanego przez Automobilklub Ziemi Tyskiej przy współpracy przedstawiciela Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach młodszego aspiranta Szymona Czysz.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie, czyli pszczyńską „Samochodówkę” reprezentowali uczniowie dwóch klas: 3aG – Norbert Piesiura, Błażej Pławecki, Patryk Spendel oraz 3BTG- Szymon Chlebowski, Mateusz Londzin i Adrian Masny.

W programie znalazło się między innymi szkolenie z pierwszej pomocy oraz praktyczne porady gościa specjalnego, którym był kierowca rajdowy Jarosław Szeja. Porady dotyczyły pozycji za kierownicą, czyli ułożenia rąk na kierownicy, ustawienia fotela, pasów bezpieczeństwa i zagłówków. Można było również skorzystać z symulatora zderzeń. Następnym punktem programu była demonstracja drogi hamowania samochodu jadącego z różnymi prędkościami. Uczestnicy mogli sami spróbować jazdy po łuku w alkogoglach. Uwieńczeniem szkolenia były próby sprawnościowe, które polegały na pokonaniu przez uczestników dwóch slalomów na czas. Spotkanie zakończyło się wręczeniem pucharów i nagród dla najlepszych uczestników.

Skip to content