UCZEŃ PSZCZYŃSKIEJ „SAMOCHODÓWKI” W KRAJOWYM FINALE KONKURSU YOUNG CAR MECHANIC 2022

Po dwóch etapach eliminacji  konkursu Young Car Mechanic 2022,  spośród 2300 uczestników, uczeń PZS nr 1 w Pszczynie -Mateusz Kubis, zakwalifikował się do krajowego finału, gdzie podejmie rywalizację z 10 najlepszymi w Polsce młodymi mechanikami o Finał Europejski. Zmagania o finał międzynarodowy odbędą się 21 i 22 maja w Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych nr 1 w Warszawie. Zakres tematyczny zadań na tym etapie obejmuje wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu:

• silników
  • układów zasilania
  • układów napędowych
  • zawieszenie i geometrii pojazdu
  • układów hamulcowych
  • układów kierowniczych
  • układów pomocniczych
  • układów aktywnego i pasywnego bezpieczeństwa
  • diagnostyki pojazdów samochodowych
  • ogumienie i TPMS

Zwycięzca może być tylko jeden, ale najważniejsze jest dla nas, aby wszyscy młodzi ludzie, którzy podejmą wyzwania udziału w konkursie Young Car Mechanic, wynieśli z niego coś dla nich samych, coś co pomoże im na początku nowej drogi zawodowej – podkreśla Sebastian Baber -Menedżer ds. Szkoleń z Inter Cars SA.

Gratulujemy i trzymamy kciuki w dalszej rywalizacji!!!!!!