FESTIWAL ZAWODÓW

Trwa realizacja projektu ”Festiwal zawodów-kucharze, fryzjerzy i fotograf w akcji” współfinansowanego  ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Projekt realizowany jest przez grupę projektową składającą się z uczestników  pszczyńskiego i sosnowieckiego Hufca Pracy.

Nasza grupa projektowa – Kasia Larysz, Weronika Wiera (klasa 3cG) i Klaudia Mikulec (klasa 3fG) zorganizowała i przeprowadziła zajęcia  dla podopiecznych Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny „Przystań”. Pomagali nam – Iza Rom (klasa 3dP) , Patrycja Pastuszka (klasa 3cG)i absolwent naszej szkoły Darek Przystał. Projekt sprzyjał integracji i  wymianie doświadczeń. Każde zajęcia były okazją do przedstawienia zawodów, w  których na co dzień realizujemy się zawodowo. 

Jak zostać strażakiem, fryzjerem, fotografem? Jaka szkoła przygotuje nas najlepiej do wykonywania  każdego z tych zawodów? Jakie predyspozycje są potrzebne do takiej pracy?  Każdy z młodych uczestników projektu znalazł odpowiedzi na te pytania.

Postanowiliśmy aktywne zaprezentować każdy z zawodów .                                                                       Opowiadając o zawodzie strażak pokazaliśmy jak wygląda strój strażaka , sprzęt pożarniczy. Pokazaliśmy  jak udzielać I pomocy i każdy mógł przećwiczyć razem z nami zdobyte umiejętności. Prezentację kolejnego zawodu – fryzjer rozpoczęliśmy  od pokazu naszych fryzjerskich umiejętności. Wspólna zabawa kolorem na włosach, kolorowe warkocze, prezentacja sprzętu fryzjerskiego pozwoliły w pełni zaprezentować . Zawód fotograf został zademonstrowany  poprzez pokaz profesjonalnego sprzętu fotograficznego. Każdy mógł spróbować swoich sił jako fotograf lub poczuć się jak gwiazda i  zapozować  w wybranej przez siebie aranżacji.  Ostatnie spotkanie było podsumowaniem  całego projektu. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli prezentację składającą się ze zdjęć wykonanych podczas naszych spotkań. Dużo radości sprawiły dzieciom wywołane przez nas zdjęcia dokumentujące wspólnie spędzony czas. Ozdabialiśmy ramki  na zdjęcia, które wraz ze zdjęciami podarowaliśmy naszym miłym gospodarzom.

Skip to content