PROJEKT „EKO-OWADY I MY”

Projekt „Eko-owady i my” realizowany w pszczyńskim Hufcu Pracy przez uczniów naszej szkoły zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie  Inicjatyw Społecznych  OHP „Aktywność Dobry Wybór” w kategorii inicjatywa cykliczna.  Dla przedszkolaków z Przedszkola Misia Puchatka w Pszczynie młodzież przygotowała  cykl spotkań, których tematem przewodnim były pożyteczne owady.  Razem z przedszkolakami młodzież uczyła się  jak dbać o owady. Zbudowaliśmy hotel dla owadów, który stanął w  przedszkolnym ogrodzie, pokazaliśmy jak zrobić poidełko dla pszczół, wspólnie robiliśmy woskowijki  – ekologiczne opakowania na żywność, do wykonania których wykorzystuje się wosk pszczeli. Serdecznie gratulujemy sukcesu!