Zapraszamy na Jubileusz naszej Szkoły

18 września Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie im. gen. Józefa Bema zaprasza uczniów, absolwentów, pracowników i mieszkańców powiatu pszczyńskiego na obchody 50-lecia powstania Zespołu Szkół oraz 40-lecia nadania sztandaru i imienia gen. Józefa Bema, które odbędą się na Rynku.

Uwaga! W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione na halę POSiR i warsztaty szkolne!

Podwójny jubileusz odbędzie się w niedzielę, 18 września. W godzinach od 10.00 do 14.00 szkoła otworzy drzwi dla wszystkich, zwłaszcza absolwentów, którzy będą mogli zobaczyć, jak w ostatnich latach zmienił się budynek.

Uroczystość na pszczyńskim rynku rozpocznie się o godzinie 10.00. Tam będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki. W pierwszej części jubileuszu wystąpią Mażoretki „Fresh” z Pszczyny, zespół „Uncut Stars”, który tworzą uczniowie pszczyńskiej „Samochodówki” oraz artyści z „Popołudnia dla najmłodszych”.

O godzinie 13.00 w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie zostanie odprawiona msza św. O godz. 14.00 na rynku odbędą się oficjalne uroczystości. W programie przewidziano m.in. występ koła teatralnego Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 i chóru „Semper Communio”, pokaz artystyczny Julii Wyrobek i Antoniny Popławskiej, jogę śmiechu i występ grupy tanecznej „Salsa” z Pszczyny. Będzie też niespodzianka i zabawy dla najmłodszych. Na zakończenie odbędzie się koncert grupy perkusyjnej „Walimy w kocioł”.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie z okazji jubileuszu przegotował książkę z historią szkoły. – Publikacja będzie zawierała wiele ciekawych informacji i zdjęć z życia szkoły, ale też wykaz absolwentów – mówi Teresa Wojtanowicz, dyrektor PZS nr 1 w Pszczynie, która zaprasza absolwentów, pracowników, przyjaciół szkoły i mieszkańców powiatu pszczyńskiego do udziału w obchodach 50-lecia szkoły.

Podczas wydarzenia odbędzie się charytatywny kiermasz ciast, z którego środki zostaną przeznaczone na leczenie 4-letniego mieszkańca Pszczyny. Wiktor Marzec choruje na rzadką chorobę związaną z mutacją w genie.

Harmonogram 50-lecia PZS nr 1 w Pszczynie:

10.00 – 14.00 Drzwi otwarte w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie

10:00 Prezentacja szkoły

11:15 Występ Mażoretek FRESH , Mistrzynie Polski 2022

11:30 Występ zespołu szkolnego PZS1 Uncut Stars

12:00 Młodzi artyści z „Popołudnia dla najmłodszych” we fragmencie koncertu „Baśniowe piosenki”

13:00 Msza święta w kościele pw. Wszystkich Świętych

14:00 Część oficjalna

14:10 Występ kółka teatralnego PZS1 – dla najmłodszych

14:30 Pokaz artystyczny Julii Wyrobek i Antoniny Popławskiej

14:45 Pokaz taneczny „Salsa” Pszczyna

15:20 Joga śmiechu

15:55 Występ Chóru Semper Communio

16:35 Niespodzianka – rywalizacja samorządowców

17:35 Podziękowania, podsumowania konkursów

17:45 Występ grupy perkusyjnej „Walimy w kocioł”

Dodatkowe atrakcje: możliwość zwiedzania szkoły (w godzinach od 10.00 do 14.00), zabawy dla najmłodszych, uliczny turniej koszykówki dla szkół ponadpodstawowych i absolwentów placówki, grochówka oraz charytatywny kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przekazany w całości na chorego Wiktorka.

W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych impreza będzie musiała zostać przeniesiona na Halę Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Warsztaty Szkolne (Pszczyna ul. Bogedaina 21).

W momencie podjęcia decyzji informacja zostanie zamieszczona na portalu pless.pl oraz stronie internetowej szkoły.

Skip to content