Akademia z okazji Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 10 listopada 2022 r. w PZS nr 1  odbyła się uroczystość z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

„ Żeby Polska, żeby Polska, żeby Polska była Polską” – te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystej akademii, która także była realizacją Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – zadanie: Bohater historyczny moim bohaterem. Akademia została przygotowana przez młodzież pod  kierunkiem nauczycieli: pani Agnieszki Sojki i  pani Weroniki Łakoty.
W montażu słowno – muzycznym udział wzięli:
Mateusz Pudełko (kl. 2 AT) – narrator
Julia Władarz (kl.4 ATP) – recytator
Julia Klima (kl. 4 ATP) – recytator
Emilia Kapias (kl. 4 ATP) – recytator
Karina Cebula (kl. 3c) – wokal
Agnieszka Wojtala (kl. 4 ATP) – nagłośnienie i oprawa muzyczna
Joel Tatysiak (kl. 4 CTG) – nagłośnienie i oprawa muzyczna
Jakub Warzecha (kl. 4 CTG) – nagłośnienie i oprawa muzyczna
Zgromadzeni na auli nauczyciele i uczniowie słuchając patriotycznych wierszy i pieśni, uczciliśmy ten dzień refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju. Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa.

Zgromadzeni w auli szkoły uczniowie i nauczyciele wysłuchali wierszy, w których poeci wyrażali zarówno swą nostalgię za utraconą ojczyzną, jak również wlewali w umysły narodu nadzieję. Troszczyli się także o przyszłe losy wolnej ojczyzny. Słowo pisane montażu, przeplatane było pieśniami patriotycznymi i wzruszającą muzyką oraz dopełnione prezentacją. To wszystko sugestywnie oddało krwawą drogę Polaków do upragnionej wolności.
Składamy gorące podziękowanie młodzieży biorącej udział w przedstawieniu za piękny występ!