Magda i Mateusz to najlepsi młodzi mechanicy na Śląsku!

Wielki sukces uczniów naszej szkoły! Magdalena Boruta i Mateusz Pudełko wygrali II Wojewódzki Turniej Młodych Mechaników VR, z udziałem 22 drużyn ze szkół województwa śląskiego.

7 grudnia w Dąbrowie Górniczej podczas II Wojewódzkiego Turnieju Młodych Mechaników, uczniowie ze szkół technicznych i branżowych rywalizowali o miano najlepszego mechanika.

Konkurs polegał na wykonywaniu zadań praktycznych oraz teoretycznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii VR, czyli wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie musieli wykonać szereg zadań, m.in. wymienić olej w automatycznej skrzyni biegów, koło zamachowe, czy zlokalizować oraz usunąć usterkę.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 reprezentowali Magdalena Boruta i Mateusz Pudełko. Jako uczennica I klasy i uczeń II klasy Technikum pojazdów samochodowych byli nie tylko najmłodszą drużyną w konkursie, ale również jedyną z damsko-męskim składem!

Wszyscy byli zaskoczeni tym, że w naszym zespole jest dziewczyna. Absolutnie nie czułem, żeby była jakaś różnica pomiędzy kolegami a Magdą w wiedzy i w tym, co potrafi zrobić – chwali koleżankę Mateusz Pudełko i dodaje, że świat wirtualny to bardzo dobra forma treningu dla młodych mechaników.

Takie narzędzia uczniowie powiatowej szkoły mają okazję wykorzystywać na zajęciach dodatkowych.

Wirtualna rzeczywistość uczy systematyczności i ścisłego trzymania się procedur. Nie można iść na skróty, trzeba wykonać dokładnie krok po kroku każdą czynność tak, jak przewidział ją producent. Ta metoda uczy dobrych praktyk, które mają wpływ na bezpieczeństwo kierowców – zaznacza Dawid Lekki, nauczyciel zawodu w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie, który przygotowywał zwycięzców do konkursu i chwali uczniów za zaangażowanie oraz chęć poświęcenia wielu dodatkowych godzin na przygotowania.

Pula nagród w konkursie wynosiła kilkadziesiąt tysięcy złotych. Prócz okazałego pucharu, uczniowie otrzymali laptopy, smartfony, gogle VR oraz złote indeksy na studia I stopnia w Akademii WSB.

Musimy sprawę wyjaśnić, bo złote indeksy mają termin wykorzystania do grudnia przyszłego roku. Nikt się chyba nie spodziewał, że konkurs wygrają uczniowie I i II klasy technikum. Nasza drużyna była najmłodsza w całym gronie. Rywalizowała z uczniami III i IV klas technikum – zaznacza Dawid Lekki. Dla szkoły wygrali montażownicę oraz zagraniczne szkolenie z technologii VR.

Teresa Wojtanowicz, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie podkreśla, że jest to kolejny sukces uczniów.

Stoją za nim – świetna kadra i współpraca partnerska z firmami z branży motoryzacyjnej, dzięki której nasi uczniowie biorą udział w cyklicznych, profesjonalnych branżowych szkoleniach – zaznacza.

Źródło: https://www.pless.pl. Zapoznaj się z pełną treścią artykułu: https://www.pless.pl/edukacja/76847-magda-i-mateusz-to-najlepsi-mlodzi-mechanicy-na-slasku-pszczyna

Skip to content