Zakończenie projektu „Cyfrowi Eksperci”

W grudniu 2022 roku zakończył się projekt dziennikarski „Cyfrowi Eksperci”, prowadzony przez Ryszarda Pacera (Trener z ponad 20-letnim doświadczeniem jako redaktor, wydawca, rzecznik prasowy oraz dziennikarz).

Nigdy tak nie patrzyłam na zdjęcia”

Natalia Gołka

Czytałem artykuły, ale nigdy nie analizowałem, w jaki sposób są napisane”.

Paweł Kaczmarczyk

Podczas warsztatów młodzież nabyła umiejętności w zakresie redagowania tekstów, relacji, robienia profesjonalnych zdjęć, tworzenia publikacji. Rozwijała również swoją wiedzę na temat technicznych operacji filmowych tj. kadrowania, reżyserii oraz doboru planowania scen. Uczniowie sprawdzali wiarygodność filmów i różnych informacji w internecie. Z dużym zaangażowaniem brali udział w tym projekcie. Zdobyta wiedza z pewnością zostanie wykorzystana w dalszym rozwoju oraz pracy.

Zajęcia odbywały się na terenie PZS nr 1 w Pszczynie i obejmowały wybranych uczniów z klas: 3BT, 1BT, 1CT, 2BT, 1c, 4BTP, 1h. Koordynatorem projektu była pani Wioleta Pala-Sojka.

Paweł Kaczmarczyk, Natalia Gołka