Warsztaty z firmą MITUTOYO

W dniu 09.01.2023r, w sali W7 na warsztatach szkolnych, odbyły się warsztaty firmy Mitutoyo pod hasłem „Dobre praktyki – ręczny sprzęt pomiarowy”. Prezentację prowadził p. Andrzej Małyszko przy współudziale p. Daniela Jagodzińskiego. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie z kilku klas technikum i szkoły branżowej. Podczas warsztatu mieli oni okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat samej firmy, rodzajów nowoczesnego sprzętu pomiarowego ich budowy i zastosowania. Mogli poszerzyć wiedzę na temat nowoczesnych sposobów pomiaru i wymagań metrologicznych. W związku z tym, że pokaz miał charakter warsztatowy, uczniowie mieli możliwość wykonania osobiście pomiarów mikrometrem elektronicznym, suwmiarką z odczytem elektronicznym i bezprzewodowym przesyłem danych, czujnikiem zegarowym czy też chropowatościomierzem. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, więc mamy nadzieję na powtórzenie tego typu warsztatów w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.