Współzawodnictwo: III LO i PZS 1 rządzą pod koszem

W piątek 24 lutego w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Pszczyńskiego Szkół Ponadpodstawowych w Koszykówce. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się uczennice III LO, natomiast w kategorii chłopców zwyciężyli reprezentanci PZS nr 1. Był to pierwszy turniej z cyklu współzawodnictwa szkół w naszej hali.

Chłopcy podzieleni zostali na dwie grupy. W pierwszej znalazły się Powiatowy Zespół Szkół nr 1, III Liceum Ogólnokształcące i Powiatowy Zespół Szkół nr 2 i zagrały każdy z każdym, a w drugiej LO im. Bolesława Chrobrego w jednym meczu zmierzyło się z Liceum Ogólnokształcącym z Gilowic. Tutaj rozstrzygnięcie zapadło szybko, bo pszczynianie bez problemów zwyciężyli przeciwników z gminy Miedźna 26-8. Natomiast dużo bardziej zacięta walka była w grupie pierwszej. Na początek PZS 1 pokonał PZS 2 19-9, a w drugim meczu popularna „Samochodówka” wygrała z III LO 20-15 i zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca. O drugim decydowało starcie PZS 2 z III LO. Po stojącym na niezłym poziomie meczu „Rolniczok” zwyciężył drużynę prowadzoną przez Marcina Wyrobka 29-23.

W pierwszym półfinale PZS 1 wygrał z LO Gilowice 25-15, oszczędzając już siły na finał. W drugim do rozstrzygnięcia były potrzebne aż dwie trzyminutowe dogrywki. PZS 2 (opiekun Magdalena Kocima) prowadził z LO im. Chrobrego (opiekun Janusz Mirek) już 16-9, lecz w podstawowym czasie skończyło się remisem 16-16. W pierwszej dogrywce po dwóch rzutach osobistych Filipa Zachurzoka „Rolbuda” znów prowadziła dwoma punktami, ale Chrobry doprowadził do remisu 19-19. W drugiej części dogrywki PZS 2 zdobył tylko 1 punkt, a Michał Patyk i spółka byli skuteczniejsi i wygrali 23-20.

Finał lepiej zaczęło LO im. Chrobrego, które objęło prowadzenie po rzutach osobistych Aleksandra Daleckiego. Potem „Samochodówka”, której motorem napędowym i najlepszym zawodnikiem był Patryk Łakota, wyszła na prowadzenie i stale je powiększała. W pewnym momencie podopieczni Szymona Stawowego prowadzili już 19-8, a ostatecznie zwyciężyli 22-17 i wspólnie z koleżankami z III LO reprezentować będą powiat pszczyński w zawodach rejonowych.

Skład drużyny PZS 1 Pszczyna (chłopcy): Patryk Łakota, Kacper Kos, Jakub Warzecha, Witold Ćmok, Jakub Kokot, Gracjan Borowski, Stanisław Skowroński, Jakub Nikiel, Mateusz Folek, Kacper Rojkowski, Maksymilian Biela. Opiekun: Szymon Stawowy.

żródło ; POSIR Pszczyna

Skip to content