Stażyści z Anhalt-Bitterfeld w PZS 1

W dniach od 8 do 12 maja stażyści z powiatu partnerskiego Anhalt-Bitterfeld odbywali staż

w Pszczynie. Sześciu młodych urzędników po raz pierwszy miało okazję odwiedzić Pszczynę. W trakcie pobytu w Polsce stażystom towarzyszyli uczniowie pszczyńskiej Samochodówki. Goście z Niemiec odwiedzili Starostwo Powiatowe oraz zapoznali się ze strukturami administracyjnymi. Mieli także możliwość obserwować finał ogólnopolskiego konkursu dla młodych mechaników „AUTOFACHMAN”.

Podczas wspólnych lekcji uczestnicy projektu wymieniali się doświadczeniami oraz mieli okazję poznać struktury administracyjne oraz systemy edukacji w obu krajach, brali też udział w zajęciach językowych. Goście z miasta partnerskiego przedstawili zasady odbywania stażu w swoim powiecie. W trakcie pobytu w Pszczynie Niemcy zwiedzili także szkołę oraz budynek warsztatów.

Ponadto młodzież zapoznała się z najważniejszymi atrakcjami turystycznymi naszego miasta

i w ramach zajęć kulturowych zwiedziła Muzeum Zamkowe oraz Zagrodę Wsi Pszczyńskiej. Zainteresowanie wzbudziła także Zagroda Żubrów. Przeprowadzona została też gra miejska w trakcie której uczestnicy poszukiwali najbardziej charakterystycznych punktów na mapie miasta.

Wieczorem w przeddzień wyjazdu odbyło się pożegnalne spotkanie podczas którego młodzież wspólnie uczestniczyła w grach i zabawach oraz podsumowała realizację projektu. Zarówno uczniowie, jak i stażyści byli zadowoleni z udziału w inicjatywie. Goście podkreślali, że pobyt

w Pszczynie będą wspominać pozytywnie, a polscy uczniowie szczególnie ucieszyli się z możliwości rozwijania swoich kompetencji językowych.

Skip to content