PZS nr 1, nie tylko kształceniem zawodowym stoi -sukcesy w konkursach historycznych!

W minionym roku szkolnym uczniowie PZS nr 1 brali udział w wielu konkursach historycznych o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim, regionalnym i powiatowym:,, Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”, „Polskie serce pękło. Katyń 1940”, ,,Wybrani dowódcy oddziałów powstania styczniowego i Armii Krajowej”. ,,150. rocznica urodzin Korfantego – „Rok Korfantego”. ,,Polskie więźniarki w Ravensbrück”. Konkursy te miały na celu upowszechnianie wiedzy o ich bohaterach, kształtowanie świadomości narodowej i lokalnej młodzieży, pielęgnowanie tradycji patriotycznych, rozwijanie kreatywności, pasji badawczych i umiejętności plastycznych oraz  posługiwania się technologią cyfrową. Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom oraz serdecznie gratulujemy  laureatom!

1.Laureaci XX Powiatowego Konkursu Historycznego POPP z okazji 150. rocznicy urodzin Korfantego – „Rok Korfantego”

PREZENTACJA MULTIMEDIALNE

NAGRODA: Dawid Lekki 1 DT (PZS 1 Pszczyna) – opiekun: Joanna Zaworska

PRACE PISEMNE – WYRÓŻNIENIE