Uczniowie PZS 1 pamiętają o polskich bohaterach!

Przez cały wrzesień uczniowie PZS nr 1 odwiedzali cmentarz wojenny i miejsce pamięci: ,,Trzy Dęby”.  Pochowano tutaj ekshumowane zwłoki żołnierzy 6 Dywizji Piechoty Armii Kraków, którzy polegli w dniu 02.09.1939 r. w nierównej walce z czołgami niemieckiej 5 Dywizji Pancernej pod Ćwiklicami. Z trzech mogił w okolicach sąsiednich Ćwiklic przeniesiono ciała 205 żołnierzy 16 Pułku Piechoty Ziemi Tarnowskiej i 6 Pułku Artylerii Lekkiej z Krakowa. Na cmentarzu tym swoje miejsce spoczynku znaleźli również żołnierze z górnośląskiej 23 Dywizji Piechoty i 55 Dywizji Piechoty z Katowic, którzy walczyli o miejscowość Rudziczka i tam zostali pochowani w mogiłach polowych. 12 września miejsce to odwiedzili uczniowie klas:  I CT i II CT pod opieką nauczycielek:  Agnieszki Kostrzewy, Agnieszki Paliczki i Joanny Zaworskiej. Po krótkiej prelekcji, uczniowie oddali hołd bohaterom oraz zapalili znicze. Taka lekcja historii z pewnością  na długo pozostanie w pamięci uczniów.