Wolontariusze PZS nr 1 w Biegu Nocnym po Pszczynie 

Wolontariusze Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu w sobotę 14 października wzięli aktywny udział w Biegu Nocnym organizowanym przez Hospicjum Św. Ojca Pio w Pszczynie.  

Bieg rozpoczął się o godzinie 19.00 na pszczyńskim rynku, a jego trasa prowadziła głównie przez malowniczy park pszczyński, który został dodatkowo doświetlony lampionami i pochodniami. 

Uczniowie PZS nr 1 – wolontariusze sprawowali nadzór nad bezpieczeństwem biegu na trasie od „Herbaciarni” poprzez wzgórze „Icekeller” aż do głównej alei parku kierującej się w stronę Zagrody Żubrów. Młodzież wraz z opiekunami odpowiedzialna była za odpowiednie doświetlenie trasy oraz wskazywanie właściwej drogi na rozwidleniach ścieżek parkowych. 

Udział w wydarzeniu był wspaniałą przygodą. Młodzież dopingowała zawodników oraz wykazała się pomysłowością i odpowiedzialnością w czuwaniu nad bezpieczeństwem uczestników biegu. Dziękujemy uczniom za udział i za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w tej wspaniałe imprezie za rok. 

Skip to content