Spotkanie profilaktyczne – RÓŻOWY PAŹDZIERNIK

Październik od wielu lat uznawany jest za Miesiąc Świadomości Raka Piersi i obchodzony jest na świecie od 1985 roku. Z okazji Różowego Października, nasza szkoła podejmuje działania, które mają na celu promowanie profilaktyki i czujności onkologicznej. W związku z tym, w dniu 17 października na auli szkolnej odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczennic oraz żeńskiego grona pracowników w ramach akcji Różowy Październik . Spotkanie poprowadziła Pani Renata Waliczek położna – profilaktyk i edukator zdrowotny, która chętnie dzieliła się swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem. Podczas tego niezwykle cennego wydarzenia, każda z pań mogła przećwiczyć technikę badania piersi, która jest kluczową czynnością w zapobieganiu i wczesnym wykrywaniu raka piersi. Pani Renata wielokrotnie podkreślała, jak istotne jest systematyczne badanie.

Spotkanie z Panią Renatą Waliczek bez wątpienia na długo pozostanie w pamięci każdej z nas nie tylko ze względu na ogrom przekazanej wiedzy, ale również ze względu na fakt, iż Pani Renata jest przykładem osoby, która realizuje swoją pracę z wielką pasją i zaangażowaniem. Każdego pacjenta traktuje ze szczególną uwagą i poświęceniem. Dzięki takim właśnie Osobom uświadamiamy sobie, że hasło tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery Zawodowej – „Talent i praca – to się opłaca!” jest uniwersalne i ponadczasowe.