Uczniowie PZS NR 1 na wystawie Body Worlds

2 listopada 2023 uczniowie klasy 2DT oraz 3AT zwiedzili wystawę Body Worlds w Katowicach. Zobaczyliśmy ponad 160 eksponatów związanych z anatomią człowieka.

W galerii Szyb Wilson zaobserwowaliśmy wiele anatomicznych szczegółów ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie są prawdziwe.

Są to realne preparaty ciała człowieka, począwszy od pojedynczych narządów, po właściwie całe ciała, ze wszystkimi mięśniami i większością innych struktur. Każdy jest inaczej przygotowany, tak żeby jak najwięcej mógł zobaczyć ktoś, kto w ogóle nie jest związany z anatomią, jak i ktoś, kto jest zawodowcem .i tym właśnie się zajmuje.

Preparaty do wystawy zostały pozyskane od dawców. Co ciekawe, nie brakuje osób, które deklarują, że chciałyby, aby ich ciała po śmierci wykorzystano w ten sposób.

Jak przekonują opiekunowie merytoryczni wystawy w Katowicach, ekspozycję może zobaczyć każdy, kto chciałby się dowiedzieć, jak wyglądają prawdziwe narządy.

Preparaty są zakonserwowane tak, że można o nich powiedzieć, że są „skamieniałe”.

Jest to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 50 milionów odwiedzających na całym świecie. Ta liczba sprawia, że Body Worlds wyróżnia się w historii anatomii, stając się najliczniej odwiedzaną wystawą wszech czasów. Wystawa zachwyca widzów już od ćwierć wieku, wzbudzając ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Ekspozycja opowiada o cudzie, złożoności i kruchości ludzkiego ciała. Inspiruje do życia z zachowaniem witalności i pełni sił.

Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwalające odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki.

Skip to content