OTRZYMALIŚMY DYPLOM za udział w akcji „SZKOŁA PAMIĘTA”

W październiku 2023 r. uczniowie klasy 2 CT z wychowawczynią przystąpili do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach przedsięwzięcia młodzież przygotowała prezentacje multimedialne dotyczące miejsc pamięci narodowej w naszym regionie, odszukała pamiątki rodzinne przekazywane z pokolenia na pokolenie, przypomniała  biografię patrona szkoły – Generała Józefa Bema. Uczciła także pamięć polskiej kawalerii stacjonującej w Pszczynie, poległych powstańców śląskich oraz Polaków, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, zapalając znicze przed tablicą pamiątkową oraz Pomnikiem Zwycięstwa.

Za udział w akcji otrzymaliśmy podziękowanie i pamiątkowy dyplom. Dzięki inicjatywie młodzież uczyła się nie tylko szacunku do polskiej tradycji, ale również pielęgnowała w sobie miłość do ojczyzny i pamięć historyczną.