Warsztaty z firmą Mitutoyo pod tytułem „Dobre praktyki – ręczny sprzęt pomiarowy”

W dniu 09.01.2024r, w sali W7 na warsztatach szkolnych, odbyły się warsztaty z firmą Mitutoyo pod hasłem „Dobre praktyki – ręczny sprzęt pomiarowy”. Prezentację prowadził p. Andrzej Małyszko, a przy organizacji pomagał p. Daniel Jagodziński. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie z kilku klas technikum; technicy mechanicy, technicy pojazdów samochodowych, technicy chłodnictwa i klimatyzacji oraz ślusarze ze szkoły branżowej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat samej firmy, na temat rodzajów nowoczesnego sprzętu pomiarowego, ich budowy i zastosowania. Warsztaty te poszerzyły ich wiedzę na temat nowoczesnych sposobów pomiaru i wymagań metrologicznych.. W związku z tym, że pokaz miał charakter warsztatowy, uczniowie mieli możliwość wykonania osobiście pomiarów m.in. nowoczesnym mikrometrem, czujnikiem zegarowym, suwmiarką z odczytem elektronicznym i bezprzewodowym przesyłem danych czy też chropowatościomierzem. W ramach przeprowadzonego quizu mogli zdobyć drobne niespodzianki przygotowane przez firmę Mitutoyo. Prezentacja cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, więc mamy nadzieję na powtórzenie tego typu warsztatów w przyszłości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.