Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX

W dniu 5 marca 2024 roku dwudziestu uczniów technikum w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „FOX” pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Konkurs pomyślany jest jako forma intelektualnej zabawy językowej. Udział w nim polega na rozwiązaniu jednorazowego testu złożonego z zadań wielokrotnego wyboru i daje uczniom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności językowych, wiedzy językowej oraz kulturoznawczej. Zadania z obowiązkowej „lekturki” mają na celu pokazać, że język stanowi całość, a jego poszczególne komponenty „spotykają się” w literaturze, w tym przypadku w beletrystyce na poziomie odpowiadającym danej kategorii wiekowej. W bieżącym roku uczniowie mieli za zadanie zapoznać się z utworem autorstwa Oscara Wilda „Portret Doriana Graya” oraz Mary Shelley „Frenkenstein”. Ze względu na swoją zawartość i urozmaicony charakter zadania stanowią wyzwanie oraz pobudzają dociekliwość uczniów w zakresie językowym i kulturoznawczym.

Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki i trzymamy kciuki 🙂