Absolwenci PZS NR 1 w finale Ogólnopolskiego Konkursu „Technik Absolwent Roku”

W Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku” absolwenci Technikum nr 1 Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie – Paulina Łakota oraz Miłosz Puchałka uplasowali się na czołowych miejscach
w specjalności technik grafiki i poligrafii cyfrowej i tym samym zakwalifikowali się do II finałowego etapu konkursu. W etapie wojewódzkim Paulina zajęła miejsce III, a Miłosz uzyskał wyróżnienie.

Celem konkursu „Technik Absolwent Roku” jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół prowadzących kształcenie zawodowe, w środowisku szkolnym, technicznym oraz w społeczeństwie.

Warto wspomnieć, iż absolwenci PZS nr 1 już od dobrych kilku lat zajmują czołowe miejsca w tym konkursie. Szczególnie cieszy fakt, iż tytuł „Technika Absolwenta” przyznawany jest za całokształt wyników pracy. Absolwent ubiegający się o ten tytuł musi wykazać się licznymi osiągnięciami w olimpiadach, konkursach, wysokimi wynikami w nauce oraz z egzaminów zawodowych.