SREBRNE WILKI – NAJLEPSZY PROJEKT NA ŚLĄSKU!

23 maja w Warszawie odbył się Wielki Finał X edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tego dnia młodzi z całej Polski celebrowali swoje sukcesy, osiągnięte podczas realizacji tegorocznych projektów społecznych.

Ponad 7500 uczniów i uczennic z całej Polski zrealizowało w tej edycji olimpiady „Zwolnieni z teorii” aż 1552 projekty społeczne. Srebrny Wilk jest prestiżową nagrodą przyznawaną w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii za najlepszy projekt społeczny w danym województwie. To wyróżnienie otrzymują uczniowie, którzy wykazali się innowacyjnością, zaangażowaniem i pozytywnym wpływem swoich działań na społeczność. Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczniowie naszej szkoły: Mirela Kobiela, Paweł Kaczmarczyk i Kamil Białas przygotowani pod kierunkiem pani Gabrieli Wiencek otrzymali to szczególne wyróżnienie.

Aby uzyskać tą jakże prestiżową nagrodę uczniowie musieli pozyskać liczne, specjalne umiejętności z dziedziny zarządzania projektami, co podkreśla tylko wagę ich osiągnięcia i uwidacznia ogrom pracy, jaki byli w stanie włożyć w to menadżerskie przedsięwzięcie, będąc wciąż zaledwie młodymi uczniami technikum. Wysiłki finalistów nie poszły na marne, bowiem każdy z wyżej wymienionych uczniów uzyskał wymierne do poświecenia i ciężkiej pracy benefity w postaci: tytułu finalisty ogólnopolskiej olimpiady (wpisywanego na świadectwo), prestiżowego certyfikatu z zarządzania projektami PMI, dodatkowych punktów na studia (+20 na Politechnikę śląską) oraz możliwości udziału w wielkim finale ZZW – gdzie spotyka się ponad 6 tysięcy młodych osób z całej Polski, a program jest pełen atrakcji, paneli dyskusyjnych, możliwości spotkań przedstawicielami największych firm w społeczeństwie (m.in.ING, Capgemini, BGK, pracuj pl, JP Morgan, Allegro, Veolia, Emitel, Enea, pwc czy Intel). Obecni na gali byli również przedstawiciele rządu, prezydent Warszawy i dyrektorzy/przedstawicie zarządu ww. firm). To pokazuje, jak ważne są tego rodzaju działania młodych ludzi.

Dostaliśmy również nominację do złotego wilka, czyli najlepszego projektu na Śląsku. Spośród 1552 projektów nominowanych było około 200 – w tym nasz.

Działania projektu:

 • Komunikacja zewnętrzna ponad 35 tysięcy osób,
 • Wzmianki medialne na 16 portalach,
 • Nawiązane współprace z 13 firmami,
 • Zebrany budżet w wysokości ponad 4 tysięcy złotych,
 • Przeprowadzenie zajęć dla ponad 3 tysięcy uczniów z powiatu pszczyńskiego, w 15 szkołach podstawowych w klasach 1-8,
 • Edukowanie osób dorosłych online,
 • Propagowanie działalności antysmogowej w social mediach,
 • Wrzucanie na facebook oraz instagrama postów na temat spotkań w szkołach oraz działaniach projektu,
 • Roznoszenie ulotek, wieszanie plakatów,
 • Spotkanie na sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego,
 • Ankiety w szkołach,
 • Organizacja stoiska projektu na dniach otwartych PZS nr 1.

Nasze Instagramy: @p_kacz_a @_pandi_hp @cryingmirelcia @chcewiedziecczymoddycham

W rankingu szkół Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie uplasował się na 14 miejscu w województwie śląskim, a w Polsce na 113.

Link do filmu z wielkiego finału 2024 –> https://youtu.be/2kWBOkOV5kk

Skip to content