Konkurs mitologiczny rozstrzygnięty

W maju 2024 roku w szkolnej bibliotece odbył się konkurs wiedzy o mitologii przeznaczony dla uczniów klas pierwszych. W konkursie wzięło udział 20 uczestników, którzy zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi mitów greckich. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 28 pytań otwartych.

Po zaciętej rywalizacji, pierwsze miejsce zdobyła Maria Cofała 1BT, która wykazała się wyjątkową znajomością mitologii greckiej. Drugie miejsce zajął Dawid Masny z klasy 1d, a trzecie miejsce przypadło Katarzynie Górskiej z klasy 1f. Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Konkurs był nie tylko okazją do sprawdzenia wiedzy uczniów, ale także doskonałą formą popularyzacji mitologii i zachęcenia młodzieży do dalszego zgłębiania tego fascynującego tematu. Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom i zapraszają na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.