Szkolenie firmy FERNOX

W środę 09.10.2024, uczniowie, klasy 3e, kształcący się w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w specjalistycznym szkoleniu przeprowadzonym przez firmę Fernox, lidera w dziedzinie chemii instalacyjnej. Wydarzenie to odbyło się w ramach współpracy szkoły z przedsiębiorstwem, mającej na celu wsparcie praktycznego rozwoju uczniów oraz podniesienie ich kompetencji zawodowych.

Podczas szkolenia przedstawiciel firmy Fernox szczegółowo omówił kluczowe zagadnienia związane z ochroną i konserwacją instalacji grzewczych oraz wodociągowych. Przedstawiono najnowsze technologie i produkty, które służą do utrzymania czystości instalacji, zapobiegania korozji oraz minimalizowania osadów. Uczniowie mieli także możliwość przećwiczenia pod okiem profesjonalistów praktycznych technik związanych z diagnostyką oraz prawidłową eksploatacją systemów sanitarnych.

Wizyta firmy Fernox była doskonałą okazją, aby młodzi przyszli monterzy zapoznali się z nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w branży. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach, zadając pytania i poszerzając swoją wiedzę o praktyczne aspekty związane z ich przyszłą pracą. Szkolenie nie tylko wzbogaciło ich wiedzę teoretyczną, ale również dostarczyło cennego doświadczenia, które będą mogli wykorzystać w dalszej nauce oraz przyszłej pracy zawodowej.

Takie inicjatywy pokazują, jak istotna jest współpraca szkół zawodowych z firmami branżowymi, które pomagają uczniom zdobywać nowoczesne umiejętności, dostosowane do wymagań współczesnego rynku pracy.

Szkolenie odbyło się w ramach współpracy z OSFIS, które jest  zrzeszeniem wykwalifikowanych Instalatorów i Serwisantów w Polsce. Było to pierwsze z cyklu szkoleń, które dla uczniów, naszej szkoły przeprowadzają wykfalifikowane firmy z branży instalacyjnej.