„WYBIERAM WYBORY” – V edycja ogólnopolskiego konkursu

10 października w PZS nr 1odbył się szkolny etap V edycji ogólnopolskiego konkursu: ,,Wybieram wybory”. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy 3 CT : Patryk Sojka, Patryk Pojda, Jakub Moliński, Aleksander Noszczyk, Paweł Cecot, Igor Kubacki pod opieką pani Joanny Zaworskiej. Celem konkursu, jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego, propagowanie idei udziału w wyborach oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym. Konkurs jest organizowany przez Państwową Komisję Wyborczą, która czuwa nad przestrzeganiem prawa wyborczego w Polsce. Nasza szkoła, jako jedyna w powiecie, uczestniczy w konkursie po raz piąty. Jest on dla młodych ludzi świetną lekcją demokracji, która nie jest nam dana raz na zawsze i którą trzeba nieustannie pielęgnować.